Home / Mexico / Wat te doen in Tulum en omgeving: de leukste tips
Tulum vond ik één van de leukste plekken tijdens onze rondreis door Yucatán Mexico. Het is een gezellig hippiestadje met een prachtig strand en indrukwekkende ruïnes. Daarnaast is Tulum een perfecte uitvalsbasis voor verschillende bezienswaardigheden in de buurt. Kijk mee naar mijn tips om te doen in Tulum!
Inhoudsopgave
#1 De Maya ruïnes van Tulum
Tulum staat vooral bekend om de Maya ruïnes van de stad. Ondanks dat ik Chichen Itza al gezien had, vond ik de ruïnes van Tulum enorm indrukwekkend. Het is zo’n bijzonder gezicht: eeuwenoude ruïnes die afsteken tegen de helderblauwe zee. Doordat we al een rondleiding hadden gehad in Chichen Itza, wisten we ook veel beter wat alles betekende. Gelukkig staan er bij de ruïnes in Tulum ook verschillende informatieborden, waardoor je meer over de bouwwerken en de Maya’s te weten komt. Ik raad je aan om de ruïnes zo vroeg mogelijk in de ochtend te bezoeken. Wij waren er zelf bij de opening om 8 uur ’s ochtends, waardoor het heerlijk rustig was en nog niet te warm. Bezoek je de ruïnes met de auto? Ik kreeg de tip om niet naar de hoofdingang, maar om via het strand te rijden. Hier kun je je auto gratis parkeren bij een van de beachclubs. Dit bespaart je niet alleen parkeerkosten, maar het is ook een stuk rustiger hier. Bovendien kun je na afloop lekker relaxen op het mooie strand van Tulum.
Tulum heeft een van de mooiste stranden van heel Mexico. Het is een publiek strand, maar om bij het strand te komen moet je vaak via een (dure) strandtent naar binnen. Het strand is dus gratis, de ingang niet. Van onze Airbnb host kregen we daarom de tip om naar Taqueria La Eufemia te gaan. Dit is de goedkoopste en gezelligste strandtent van Tulum. We namen plaats op een van de bedjes en genoten van alle heerlijke taco’s die ons werden voorgeschoteld. Verwacht hier geen luxe, uitgebreide kaart, maar vooral veel Mexicaanse taco’s en Mexicaans bier. Er hangt een heel relaxte sfeer, de mensen zijn super vriendelijk en er wordt gezellige muziek gedraaid. Echt een aanrader dus! Heb je wel zin in tacos, maar geen zin om helemaal naar het strand van Tulum te rijden? In het centrum van Tulum vind je Antojitos La Chiapaneca. Hier kun je voor 10 pesos de lekkerste Mexicaanse tacos eten.
#3 Zwem met zeeschildpadden in Akumal
Rond de kust van Mexico leven veel zeeschildpadden. In het kleine plaatsje Akumal, op zo’n half uur rijden van Tulum, kun je zwemmen met de beschermde groene zeeschildpadden. De bodem van de oceaan is hier bezaaid met zeegras, waardoor de zeeschildpadden dichtbij de kust leven. Ik vond het enorm bijzonder om deze prachtige dieren in het echt te zien en ik genoot van elke minuut. Ga na het snorkelen ook zeker even een hapje eten bij Turtle Bay Cafe & Bakery, een gezellig restaurant vlakbij het strand van Akumal.
Vanuit Tulum is het zo’n drie kwartier rijden naar Cobá, een tempelcomplex middenin de jungle. In Cobá kun je fietsen huren, zodat je alle bouwwerken kunt bekijken. Je kunt dit uiteraard ook lopend doen, maar de afstanden tussen de bouwwerken zijn vrij groot en ik vond het zelf ook erg leuk om het complex op de fiets te verkennen. In tegenstelling tot in Chichén Itzá is het in Cobá nog wel mogelijk om een tempelpiramide te beklimmen. Wij beklommen de 42 meter hoge Nohoch-Mul, ook wel El Castillo genoemd. Na een steile klim werden we beloond met een prachtig uitzicht over de jungle. Ik vond Cobá weer heel anders dan Chichén Itzá en de ruïnes van Tulum, dus mocht je de kans krijgen om alle drie de Maya complexen te bezoeken dan raad ik dit zeker aan.
Op heel Yucatán zijn er meer dan 1400 cenotes te vinden. Dit zijn grote grotten gevuld met natuurlijk water. Rondom Tulum vind je een aantal van de mooiste cenotes van Mexico. Op de weg van Tulum naar Akumal rijd je bijvoorbeeld langs Cenote Dos Ojos. Dit zijn twee prachtige cenotes met helderblauw water. Met een beetje geluk vertrekt er net een groep die gaat duiken of snorkelen in de grotten, waardoor je de hele cenote voor je alleen hebt. Andere mooie cenotes in de buurt van Tulum zijn Gran Cenote, Cenote Carwash en Rio Secreto.
Overnachten in Tulum
Eén van de mooiste accommodaties in Tulum is het Jungle Lodge Boutique Hotel. Het hotel ligt een stukje buiten Tulum, middenin de jungle. Alles is super nieuw en ziet er geweldig uit. Daarnaast beschikt het hotel over een buitenzwembad, gratis privéparkeergelegenheid, een tuin en een terras. Ook is er een goed restaurant en een bar. Als je op zoek bent naar rust en natuur, maar ook graag dichtbij de levendigheid van Tulum verblijft, is Jungle Lodge Boutique Hotel een dikke aanrader.
Ik zou iedereen aanraden om tijdens een rondreis door Mexico een paar dagen in Tulum te verblijven. Het is een gezellige en relaxte plek met een prachtig strand en indrukwekkende ruïnes Bovendien is het een perfecte uitvalsbasis voor verschillende bezienswaardigheden in de buurt.
Het kan zijn dat dit artikel affiliate links bevat. Dit betekent dat wij een kleine commissie ontvangen wanneer je via deze linkjes iets boekt. Dit kost jou uiteraard niets extra. Heb je iets aan onze tips gehad? Dan zouden we het super vinden als je je reis (of je huurauto, accommodatie, vliegticket, excursie of reisproduct) via de linkjes in dit artikel wil boeken of via de ondersteun Reisgenie pagina. Heel erg bedankt en we wensen je een geweldige reis! Liefs, Kimber & Saskia
12 reacties op “Wat te doen in Tulum en omgeving: de leukste tips”
Fabian H
Hoi reisgenie,
Ik had jouw verslag en nog 2 anderen mbt Tulum aangehouden. Ik/we hebben een super vakantie gehad en alles wat jij gedaan hebt ook gedaan en nog wat andere Cenotes en uitstapjes gedaan. Zwemmen met zeeschildpadden, Barracuda’s en pijlstraatoggen kan ook in Tulum zelf vlakbij de Maya ruïne. Kortom een aanrader echter… tja door de klimaat verandering is er de laatste jaren wel veel zeewier op de stranden. Daar moet een toekomstige reizer wel rekening mee houden. Bedankt.
Hi Fabian, wat ontzettend fijn om te horen dat je zo’n super vakantie hebt gehad in Tulum! Het klinkt echt geweldig. Wel balen van het zeewier op de stranden. Wij zagen dat toevallig op andere plaatsen ook steeds meer. Inderdaad iets om rekening mee te houden, maar ook mét zeewier is het een prachtig land. Ik ben echt blij dat je zo genoten hebt!
Wat een ontzettend leuke blogs!
Wij gaan zelf binnenkort naar playa del carmen en zijn aan het kijken wat we allemaal kunnen doen.
Ik vroeg me af of er nog entree wordt gevraagd voor de mayaruines in Tulum?
Hi Carola, wat gaaf dat je naar Mexico gaat! Tulum ligt vrij dichtbij Playa del Carmen, dus dat is goed te bezoeken vanuit daar. Er wordt inderdaad wel entree gevraagd voor de maya ruïnes in Tulum. Ik weet niet meer precies hoeveel het was, maar ik dacht iets tussen de 50 en 100 pesos per persoon. Alvast heel veel plezier in Mexico!
Dag Saskia,
Mijn vriend en ik hebben je blogs over Mexico met veel plezier gelezen!
Leuk dat jullie een road trip met de wagen gedaan hebben, wij huren echter meestal een scooter ipv een wagen op reis.
Nu vroegen we ons af of het veilig is om Tulum & omgeving te verkennen per scooter?
Mag er überhaupt op de Highway 307 (Carretera Tulum-Cancún), de weg langs de Riviera Maya, met de scooter gereden worden? Of is dit echt een autostrade zoals we die in België & Nederland kennen?
Hi Laura, wat ontzettend gaaf dat jullie Mexico willen verkennen op een scooter! Ik moet eerlijk zeggen dat ik zelf totaal geen ervaring heb met scooter rijden en dat ik dus ook niet goed weet hoe dat in Mexico geregeld is. Op de tolwegen moet het neem ik aan geen probleem zijn, aangezien die vrij rustig zijn. De enige weg die ik echt druk vond, was de weg van Tulum naar Cancún, met name het stukje Playa del Carmen-Cancún. Ik denk dat dit de weg is waar jullie het over hebben. Ik heb hier zelf geen scooters gezien en het lijkt me ook niet heel prettig om hier met een scooter te rijden. Nu zal het natuurlijk schelen dat jullie gewend zijn om scooter te rijden, maar die weg vond ik zelfs met de auto wel pittig. In en rondom Tulum zelf moet het overigens geen probleem zijn om scooter te rijden! Eventueel zou je de Highway 307 wel kunnen ontwijken door via Cobá te rijden denk ik, is ook nog eens een leuke tussenstop 😉
Wauw! Van Chichén Itzá had ik al gehoord, de andere ruïnes zeiden me niet meteen iets. Ziet er ook nog de moeite uit inderdaad! Zwemmen tussen de schildpadden was me ooit al bijna gelukt in Australië, maar helaas nét niet. Dit staat dus ook nog zeker op mijn verlanglijstje! En dan die cenotes, dat ziet er écht zalig uit! Bedankt voor de tips! 😉
Graag gedaan Davina! Fijn om te lezen dat ne iets aan onze tips hebt. Wat balen dat het net niet gelukt is om in Australië met zeeschildpadden te zwemmen. Goede reden om eens naar Mexico te gaan dan 😉 die cenotes zijn inderdaad geweldig, ik vond het zo mooi!
Wij gebruiken cookies om je de beste ervaring te bieden op Reisgenie.nl. Door op ‘accepteren’ te klikken, ga je akkoord met het gebruik van cookies.
Functioneel
Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Hoi reisgenie,
Ik had jouw verslag en nog 2 anderen mbt Tulum aangehouden. Ik/we hebben een super vakantie gehad en alles wat jij gedaan hebt ook gedaan en nog wat andere Cenotes en uitstapjes gedaan. Zwemmen met zeeschildpadden, Barracuda’s en pijlstraatoggen kan ook in Tulum zelf vlakbij de Maya ruïne. Kortom een aanrader echter… tja door de klimaat verandering is er de laatste jaren wel veel zeewier op de stranden. Daar moet een toekomstige reizer wel rekening mee houden. Bedankt.
Hi Fabian, wat ontzettend fijn om te horen dat je zo’n super vakantie hebt gehad in Tulum! Het klinkt echt geweldig. Wel balen van het zeewier op de stranden. Wij zagen dat toevallig op andere plaatsen ook steeds meer. Inderdaad iets om rekening mee te houden, maar ook mét zeewier is het een prachtig land. Ik ben echt blij dat je zo genoten hebt!
Wat een ontzettend leuke blogs!
Wij gaan zelf binnenkort naar playa del carmen en zijn aan het kijken wat we allemaal kunnen doen.
Ik vroeg me af of er nog entree wordt gevraagd voor de mayaruines in Tulum?
Hi Carola, wat gaaf dat je naar Mexico gaat! Tulum ligt vrij dichtbij Playa del Carmen, dus dat is goed te bezoeken vanuit daar. Er wordt inderdaad wel entree gevraagd voor de maya ruïnes in Tulum. Ik weet niet meer precies hoeveel het was, maar ik dacht iets tussen de 50 en 100 pesos per persoon. Alvast heel veel plezier in Mexico!
Dag Saskia,
Mijn vriend en ik hebben je blogs over Mexico met veel plezier gelezen!
Leuk dat jullie een road trip met de wagen gedaan hebben, wij huren echter meestal een scooter ipv een wagen op reis.
Nu vroegen we ons af of het veilig is om Tulum & omgeving te verkennen per scooter?
Mag er überhaupt op de Highway 307 (Carretera Tulum-Cancún), de weg langs de Riviera Maya, met de scooter gereden worden? Of is dit echt een autostrade zoals we die in België & Nederland kennen?
Bedankt voor je antwoord!
Groetjes,
Simon & Laura
Hi Laura, wat ontzettend gaaf dat jullie Mexico willen verkennen op een scooter! Ik moet eerlijk zeggen dat ik zelf totaal geen ervaring heb met scooter rijden en dat ik dus ook niet goed weet hoe dat in Mexico geregeld is. Op de tolwegen moet het neem ik aan geen probleem zijn, aangezien die vrij rustig zijn. De enige weg die ik echt druk vond, was de weg van Tulum naar Cancún, met name het stukje Playa del Carmen-Cancún. Ik denk dat dit de weg is waar jullie het over hebben. Ik heb hier zelf geen scooters gezien en het lijkt me ook niet heel prettig om hier met een scooter te rijden. Nu zal het natuurlijk schelen dat jullie gewend zijn om scooter te rijden, maar die weg vond ik zelfs met de auto wel pittig. In en rondom Tulum zelf moet het overigens geen probleem zijn om scooter te rijden! Eventueel zou je de Highway 307 wel kunnen ontwijken door via Cobá te rijden denk ik, is ook nog eens een leuke tussenstop 😉
Dag Saskia, bedankt voor je advies en tips! 🙂
Graag gedaan! Ik hoop dat jullie een geweldige tijd gaan hebben in Mexico.
Dank voor deze tips, allemaal genoteerd 🙂 Zin in!
Wat heerlijk dat je naar Tulum gaat Marloes. Alvast heel veel plezier!
Wauw! Van Chichén Itzá had ik al gehoord, de andere ruïnes zeiden me niet meteen iets. Ziet er ook nog de moeite uit inderdaad! Zwemmen tussen de schildpadden was me ooit al bijna gelukt in Australië, maar helaas nét niet. Dit staat dus ook nog zeker op mijn verlanglijstje! En dan die cenotes, dat ziet er écht zalig uit! Bedankt voor de tips! 😉
Graag gedaan Davina! Fijn om te lezen dat ne iets aan onze tips hebt. Wat balen dat het net niet gelukt is om in Australië met zeeschildpadden te zwemmen. Goede reden om eens naar Mexico te gaan dan 😉 die cenotes zijn inderdaad geweldig, ik vond het zo mooi!