Voor mij staat op vakantie gaan gelijk aan veel lekker eten en drinken. Geldt dit voor jou ook en heb je een vakantie naar Fuerteventura op de planning? Lees dan zeker verder voor al mijn tips voor eten en drinken op Fuerteventura! De restaurants liggen verspreid over het eiland, dus dit is met name een handig artikel voor wie veel gaat touren over het eiland.
Inhoudsopgave
Eten en drinken op Fuerteventura op de kaart
Dankzij onze huurauto kwamen we op veel verschillende plekken op heel het eiland. Wil je ook een auto huren op Fuerteventura? Dan raad ik je de Nederlandse aanbieder Sunny Cars aan. Wij huren al ruim 10 jaar al onze auto’s op reis bij hen en zijn altijd dik tevreden. Met name het feit dat je geen eigen risico hebt en ze 24/7 per dag bereikbaar zijn vind ik top.
Lekker eten en drinken in het noorden van Fuerteventura
#1 La Pulperia – Corralejo
Mijn favoriete plek om te eten op Fuerteventura is La Pulperia in badplaats Corralejo. Wij gingen hier lunchen op aanraden van de gids van onze fietstour. Dat bleek een toptip: het eten bij La Pulperia is echt geweldig. Centraal op de menukaart staan inktvis en andere verse vis. Wij genoten van een enorm bord rauwe tonijn, gebakken inktvis met een soort kerriesaus, gegrilde aubergine met halloumi en verse ansjovis en alles was even lekker. Dit is één van de populairste zaken in Corralejo en voor het diner moet je echt reserveren. Met de lunch maak je de meeste kans op een plaatsje als je vroeg komt.
Zit La Pulperia vol? Dan is het tegenover gelegen Casa Cecilia blijkbaar ook ontzettend goed.
Dit is echt een tip voor iedereen die tijdens zijn vakantie verblijft in Corralejo en geen ontbijt bij zijn accommodatie heeft. Boutique Del Pan Don Juan is namelijk een geweldig goede bakker in het oude gedeelte van de stad. Het verse brood is werkelijk heerlijk en ook de belegde broodjes zijn verrassend lekker. Voor zoetigheid kun je hier trouwens ook goed terecht: wij probeerden de traditionele Rosquillas, een soort mini donuts met sinaasappelsmaak, en die waren heerlijk.
Een derde tip voor Corralejo is Vrebac Gelato. Hier verkopen ze ontzettend roming, huisgemaakt ijs en dat is me toch een partij lekker. Ik genoot van een bolletje salted caramel en een bolletje pistache en beide waren mega vol van smaak. Als je een lekker ijsje wilt eten in Corralejo is dit de plek waar je moet zijn. Kom je niet in Corralejo en wil je dit ijs wel graag proeven? Dan kun je ook op de luchthaven terecht. Hier zit namelijk ook een Vrebac.
In het mooie El Cotillo zit een heel mooie en goeie bakkerij genaamd BreadLocks. Hun specialiteit zijn briochebroodjes, dus natuurlijk moesten we die proberen. Ik koos een broodje met chocolade en pistache en het brood was perfect: luchtig en licht zoet. Wel vond ik de vulling wat minimaal. Daarnaast probeerden we de red velvet cookie en die was echt heerlijk chewy. Een aanrader voor een koffiestop met wat lekkers!
Olivo Corso is een restaurant in El Cotillo waar wij zelf helaas niet geweest zijn, maar waar we veel goede dingen over gehoord hebben. Je geniet hier van traditionele tapas, maar dan net wat moderner geserveerd. Naast tapas staat er ook veel verse vis op de kaart. De prijzen liggen net wat hoger dan bij wat meer authentiek ogende zaken.
Nabij het surfdorp Lajares ligt de eerste (en enige) wijngaard van Fuerteventura. In 2025 opende Bodegas Conatvs zijn deuren. Druiven verbouwen op zo’n droog, winderig eiland is niet gemakkelijk, maar het is Bodegas Conatvs toch gelukt om een aantal zeer goede wijnen te produceren. Ik raad je aan om hier rond lunchtijd naartoe te gaan en een wine tasting met hapjes erbij te doen. Heel leuk en lekker! Wil je ook de wijngaard en -kelders zien? Dan is het tof om een rondleiding inclusief wijnproeverij en hapjes te boeken.
De mooiste plek om te eten op Fuerteventura is misschien wel Restaurante Los Podomorfos. Deze zaak heeft een geweldig uitzicht op de heilige berg Tindaya en de tafeltjes bij het raam zijn dan ook vrijwel altijd gereserveerd. Wil je het beste uitzicht, dan raad ik je aan om ook te reserveren. Op de kaart vind je voornamelijk traditioneel Canarische gerechten. Denk aan gekookte aardappeltjes met mojo (een groen of rood, pittig sausje), pimientos de padron (gegrilde groene pepertjes) en Spaanse croquetas. Daarnaast staat er ook heel veel geiten kaas en -vlees op het menu, iets waar Fuerteventura bekend om staat. Houd je niet zo van het lokale eten of heb je zin in wat anders? Dan kun je ook een rundvleesburger met frietjes bestellen.
Lekker eten en drinken in het zuiden van Fuerteventura
#8 La Finca Agrícola – Vega de Río Palmas
Mijn favoriete restaurant in het zuiden van Fuerteventura is La Finca Agrícola. Deze zaak ligt in Vega de Río Palmas, een gehucht in het relatief groene binnenland van het eiland. Wij namen hier plaats na een flinke hike en genoten enorm van het verse, lokale eten. Op de menukaart staan enkel Canarische gerechten die vers bereid worden. Mijn man vond vooral het varkensvlees ontzettend lekker, terwijl ik zelf erg genoot van de verse geitenkaas en groene pepertjes. Leuk feitje: ze verbouwen zo goed als alles wat op je bord ligt zelf!
Op een paar minuutjes rijden van La Finca Agrícola ligt Casa Naturaleza, een soortgelijk restaurant. Mocht La Finca dicht zijn of vol zitten, dan kun je hier ook prima terecht voor een heerlijke maaltijd.
#9 Restaurante La Puntilla Casa Menso – Morro Jable
Morro Jable is een mooie badplaats in het zuiden van Fuerteventura waar je keuze hebt uit diverse horecagelegenheden. Wij genoten van een vers bereide paella bij La Puntilla Casa Meno. Deze was echt heerlijk en het was duidelijk met veel liefde en geduld bereid. Bij het bestellen van de paella zeggen ze er netjes bij dat de bereiding zo’n 40 minuten duurt, maar dit werd uiteindelijk een uur. Toen wij vroegen of het nog heel lang ging duren, kregen we een niet zo’n vriendelijke reactie dat we gewoon geduld moesten hebben. Dus, absoluut een aanrader voor écht goeie en verse paella, maar alleen als je het prima vindt om wat langer te wachten.
Een ander restaurant in Morro Jable wat ik echt kan aanraden, is NIODRA. Wij kwamen hier bij toeval terecht. We wilden eigenlijk eten bij La Bodega de Jandia, de populairste tapaszaak van Morro Jable. Deze werkt echter enkel met reserveringen, waardoor er niks beschikbaar was. Mocht je in Morro Jable verblijven en bij La Bodega de Jandia willen eten, zorg dan zowel voor de lunch als het diner dat je een reservering plaatst.
We namen dus zonder verwachtingen plaats bij NIODRA en werden positief verrast. De kaart is heel klein en op is op. Daardoor werd onze uiteindelijk bestelling een soort loaded fries met pulled beef, een pittig sausje en kaas en verse vis met Canarische aardappeltjes met mojo. Het ziet er misschien niet geweldig uit, maar beide gerechten waren echt super smaakvol. Daarnaast waren de prijzen ook nog eens heel schappelijk.
NIODRA, Calle Ntra. Sra. del Carmen, 9, Morro Jable
#11 Café Caveto – La Pared
Verblijf je in het zuiden van Fuerteventura en heb je zin in een goede kop koffie? Dan is Café Caveto in La Pared dé plek om te zijn. La Pared is een rustig surfdorpje en Café Caveto zit langs de weg naar het strand. Leuk dus om op een dag waarop het veel waait naar surfers te gaan kijken met een goeie beker koffie! Bestel ook zeker wat van de huisgemaakte zoetigheden die ze in de vitrine hebben staan. Zin in wat verkoelends? Dan heb je ruim keuze uit vers schepijs.
Een tweede koffiezaak in het zuiden die het vermelden waard is, is Café Berlin in Costa Calma. Costa Calma is een echt toeristische badplaats en heeft vrij weinig authentieke bakkers of cafés. Café Berlin is hierop, ondanks de naam, een positieve uitzondering. In de bakkerij worden elke dag vers broden en zoetigheden gebakken, dus dit is ook ideaal als je ergens enkel op basis van logies verblijft. Het terras van Café Berlin is een heel fijne plek waar je heerlijk in het zonnetje zit. Aanrader!
De laatste in dit overzicht van lekker eten op Fuerteventura is Restaurante Ramón in het kleine dorpje La Lajita. Dit is geen toeristische badplaats, maar een slaperig dorpje aan de kust waar het heerlijk rustig is. Restaurante Ramón ligt pal aan zee en mede daardoor vond ik het zo’n fijne plek om wat te eten. Wij genoten er van huisgemaakte salmorejo, een pan verse paella, een tiramisu-achtig toetje en een traditionele barraquito (koffie met licor43, gecondenseerde melk, melkschuim en citroen). In totaal betaalden we hier met 2 personen €56 voor, incl. drankjes. Prima deal als je het mij vraagt!
Naast lekker eten en drinken is er op Fuerteventura natuurlijk nog veel meer te doen. Het eiland staat bekend om zijn prachtige, enorme stranden en vulkanische binnenland. Daarnaast zijn er talloze toffe (water)activiteiten te doen en kun je heel goed wandelen, zoals de Barranco y Arco de las Peñitas hike, en fietsen op Fuerteventura.
Op Fuerteventura vind je een aantal heerlijke badplaatsen om te verblijven. Ik kan me voorstellen dat je twijfelt of je nou het beste in het noorden of het zuiden van het eiland kunt zitten. Daarom delen wij onze tips voor de leukste plekken om te verblijven op Fuerteventura.
Er zijn veel fijne opties voor complete pakketreizen naar Fuerteventura. Het voordeel hiervan is dat je vlucht en accommodatie inclusief zijn en dat er vaak voordelige aanbiedingen zijn.
Het kan zijn dat dit artikel affiliate links bevat. Dit betekent dat wij een kleine commissie ontvangen wanneer je via deze linkjes iets boekt. Dit kost jou uiteraard niets extra. Heb je iets aan onze tips gehad? Dan zouden we het super vinden als je je reis (of je huurauto, accommodatie, vliegticket, excursie of reisproduct) via de linkjes in dit artikel wil boeken of via de ondersteun Reisgenie pagina. Heel erg bedankt en we wensen je een geweldige reis! Liefs, Kimber & Saskia
Wij gebruiken cookies om je de beste ervaring te bieden op Reisgenie.nl. Door op ‘accepteren’ te klikken, ga je akkoord met het gebruik van cookies.
Functioneel
Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel het gebruik mogelijk te maken van een specifieke dienst waarom de abonnee of gebruiker uitdrukkelijk heeft gevraagd, of met als enig doel de uitvoering van de transmissie van een communicatie over een elektronisch communicatienetwerk.
Preferences
The technical storage or access is necessary for the legitimate purpose of storing preferences that are not requested by the subscriber or user.
Statistieken
De technische opslag of toegang die uitsluitend voor statistische doeleinden wordt gebruikt.The technical storage or access that is used exclusively for anonymous statistical purposes. Without a subpoena, voluntary compliance on the part of your Internet Service Provider, or additional records from a third party, information stored or retrieved for this purpose alone cannot usually be used to identify you.
Marketing
De technische opslag of toegang is nodig om gebruikersprofielen op te stellen voor het verzenden van reclame, of om de gebruiker op een site of over verschillende sites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.