Wat te doen in Seoul: 17 tips en bezienswaardigheden
Home / Zuid-Korea / Wat te doen in Seoul: 17 tips en bezienswaardigheden
Seoul is al ruim 600 jaar de hoofdstad van Zuid-Korea en deze metropool is een geweldige mix van historie en innovatie. Het ene moment loop je in een traditionele Hannok, oftewel een historische wijk, terwijl je het volgende moment vanaf de Seoul Sky Observatory van de 123e verdieping uitkijkt over een oneindige hoeveelheid moderne wolkenkrabbers. Seoul heeft daarnaast ook ontzettend veel lekker eten en drinken te bieden en de natuur is nooit ver weg. Ga naar Zuid-Korea? Check dan zeker al onze tips voor wat te zien en wat te doen in Seoul!
Inhoudsopgave
Openbaar vervoer in Seoul
Omdat Seoul een ontzettend grote stad is, ga je ongetwijfeld gebruik maken van het openbaar vervoer. Je kunt hiervoor de Seoul Climate Card op één van de metrostations in Seoul aanschaffen. Heb je een digitale wallet? Dan kun je direct thuis een digitale kaart bestellen. Je zet geld op de kaart en vervolgens gebruik je deze op dezelfde manier als onze ov-kaart. Ben je van plan om ook door de rest van Zuid-Korea met het ov te reizen? Dan is de TMoney Card een betere optie. Deze is namelijk ook geldig buiten de stad.
Tip: Seoul Discover Pass
Ben je van plan om veel betaalde bezienswaardigheden te bezoeken? Dan is de Seoul Discover Pass de beste keuze. Hiermee krijg je gratis toegang of een hoge korting bij diverse bezienswaardigheden. Daarnaast is de trein van het vliegveld naar de stad gratis én zijn alle bussen gratis. Alleen voor de metro moet je nog betalen. Hiervoor zet je, net als bij de Climate Card, geld op deze pas.
Eén van de allerleukste kennismakingen met Seoul is met een fietstour. Via Baja Bikes boek je een 3 uur durende tour door het hart van Seoul. Je fietst onder begeleiding van een ervaren, Nederlandstalige (!) gids en hij of zij laat je een aantal van de mooiste plekken van de stad zien. Op de fiets kom je onder andere langs Cheonggyecheon park en de rivier, het Gyeongbukgung Paleis, de toffe wijk Insadong en de Tongin traditionele markt. Hiermee is dit echt een heel diverse tour die je in korte tijd verschillende kanten van de stad laat zien.
#2 Vergaap je aan het uitzicht vanaf de 123e verdieping van de Lotte World Tower
De Lotte World Tower heeft maar liefst 123 verdiepingen boven de grond en 6 verdiepingen onder de grond. Daarmee was het ten tijde van de opening in 2017 het op 4 na hoogste gebouw ter wereld en op dit moment is het nog steeds het hoogste gebouw van Zuid-Korea. In veel enorm hoge torens mag je niet tot de bovenste verdieping. Dat is bij de Lotte World Tower wel anders: op de 123e verdieping zit namelijk het Seoul Sky Observatory waar je als bezoeker naartoe mag. Met de snelste dubbeldekslift ter wereld (2 liften bovenop elkaar waardoor je op 2 verdiepingen tegelijk in- en uit kunt stappen) zoef je naar boven en eenmaal daar heb je een bizar uitzicht over de stad. Andere wolkenkrabbers lijken wel nep, zo klein oogt het vanaf deze hoogte.
Vind je enkel een uitzicht veilig van achter glas niet spannend genoeg? Dan kun je ook een heuse sky walk maken tussen de twee gebouwen waaruit de Lotte World Tower bestaat. Je loopt op 541 meter hoogte van het ene gebouw naar het andere. Een unieke en zenuwslopende ervaring!
Eén van de allerleukste dingen om te doen in Seoul, is een kleine verkleedsessie voor je bezoek aan Gyeongbokgung Palace. Dit paleis werd gebouwd in 1395 in de Joseon dynastie, al staat er tegenwoordig vrijwel niks meer uit die tijd overeind. In de loop van de eeuwen is het paleis regelmatig gerenoveerd, waardoor het nu nog in heel goede staat is. In totaal zijn er 5 paleizen in Seoul, waarvan Gyeongbokgung de mooiste is.
De entreeprijs voor het paleis bedraagt 3000 won, omgerekend nog geen 2 euro. Wil je iets speciaals van je bezoek maken? Dan is het echt ontzettend leuk om je in traditionele Koreaanse kleding, Hanbok genaamd, ter verkleden. Je mag dan namelijk gratis naar binnen. Het huren van de kleding kost slechts een paar euro en is dus inclusief je entree tot het paleis. Je zult zien dat veel mensen dit doen en het zorgt voor fantastische plaatjes! De Hanbok shops zitten allemaal vlakbij het paleis, dus je kunt er nadat je bent omgekleed wandelend naartoe. Ook de overige 4 paleizen zijn gratis te bezoeken wanneer je traditioneel gekleed bent.
Op het terrein van Gyeongbokgung Palace zit ook The National Folk Museum of Korea en het is heel leuk om hier ook meteen een kijkje te nemen. Er zijn altijd 3 exposities te zien, zowel over het verleden als over het heden. Ik vond dit verrassend interessant en met name alle kunst is geweldig om te zien. Het museum is gratis te bezoeken met je entreekaartje tot het paleis, dus ik raad je zeker aan om even een kijkje te gaan nemen. Check de website om te zien welke exposities er ten tijde van jouw bezoek zijn.
#5 Flaneer langs de Cheonggyecheon stroom
Eén van de leukste plekken in Seoul is wat mij betreft Cheonggye Plaza en de boulevard langs de Cheonggyecheon rivier. Deze rivier is 8,4 kilometer lang en stroomt dwars door de stad. Op de plek waar deze in het westen ophoudt, ligt Cheonggye Plaza. De plaza en de boulevard langs het water zijn met name aan het einde van de middag en in de avond een ontzettend toffe plekken om te bezoeken. Koreanen gaan hier zitten om te kletsen, te relaxen of een boek te lezen. Er staan namelijk talloze boekenkasten aan de plaza met boeken die je gratis mag lenen. Zo super leuk gedaan! Op Cheonggye Plaza zijn ook een aantal mooie kunstwerken te zien, waaronder de Spring Sculpture, een enorme paarse schelp, die ontworpen is door een Nederlandse en een Zweedse ontwerper.
#6 Proef de lokale keuken tijdens een foodtour
Ben je gek op lekker eten en ben je benieuwd naar de Koreaanse keuken? Dan is een foodtour echt iets wat je moet doen in Seoul. Je vindt in deze stad nog talloze traditioneel Koreaanse zaakjes, maar juist ook veel nieuwe en super hippe plekken. Dit maakt Seoul een ideale stad voor het doen van een foodtour. Eén van de leukste tours die je kunt doen, is een foodtour over de Namdaemun markt. Tijdens deze tour proef je maar liefst 7 lokale specialiteiten en onderweg vertelt de gids je van alles over Seoul en zijn eetcultuur.
#7 Pak de Imjingak Peace Gondola over de Demilitarized Zone
De Demilitarized Zone, kortweg de DMZ, is een bufferzone van 250 kilometer lang en 4 kilometer breed tussen Noord- en Zuid-Korea. Dit gebied is niet te voet te betreden, omdat er nog steeds veel landmijnen liggen en het dus niet veilig is. Wel is het mogelijk om de DMZ van boven te zien vanuit een gondel. De Imjingak Peace Gondola is het dichtst bij de DMZ dat je kunt komen zonder gids. De rest van de DMZ mag je niet zomaar op eigen houtje bezoeken: enkel met een officiële tour kun je hier naartoe. Als je niet alleen deze plek gezien wilt hebben maar ook echt meer wilt weten, raad ik je sowieso aan om een tour te boeken. Zo leer je zoveel meer over deze ongelooflijke plek en gaat het veel meer leven.
Je stapt in Imjingak op de gondel en aan de andere kant stap je uit in Camp Greaves, een voormalige Amerikaanse basis. In het kleine museum zie je hoe het hier was toen de Amerikanen er nog zaten. Op dit moment wordt het gebouw gebruikt als hostel. Doe je ook een DMZ tour, dan bezoek je de 3e tunnel, de beroemde rode hangbrug en het JSA Museum.
Vlakbij de DMZ zit de Odusan Unification Observatory. Dit gebouw staat op de top van de berg Odu en vanaf hier heb je uitzicht op de Han en Imjin rivier. In de verte zie je een stuk land en dat is Noord-Korea. Het is echt een heel bijzondere ervaring om via de verrekijkers naar Noord-Korea te kijken. De rivier is hier slechts 2 kilometer breed en door de verrekijkers zie je daadwerkelijk mensen aan de overkant lopen, terwijl je weet dat er helemaal geen contact met elkaar mogelijk is.
#9 Verken de toffe wijk Insadong
Insadong is een wijk in hart van Seoul en het is één van de leukste plekken om in rond te dwalen en om te winkelen. Het barst er namelijk van de toffe concept stores waar je de meest unieke souvenirs kunt vinden. De wijk bestaat in principe uit één hoofdweg, met allerlei kleine zijstraatjes en winkelcentrum Ssamzigil. Trek er voldoende tijd voor uit, want je bent hier zo een paar uur zoet. Er zijn zo’n 100 kunstgaleries in Insadong dus zeker als je op zoek bent naar wat unieks is dit dé plek om te bezoeken. In het weekend is de hoofdstraat autovrij (op zaterdag vanaf 14u en op zondag vanaf 10u) en staan er kraampjes met leuke spulletjes en kramen met lekker eten. Daarnaast krijgen street artists alle ruimte voor het vertonen van hun kunsten. Ben je in het weekend in Seoul, ga dan absoluut naar Insadong. Als je rond lunchtijd in Insadong bent en je wilt traditioneel Koreaans eten, kan ik je een maaltijd bij Insadong Chon van harte aanraden. Zie onderstaande foto!
Tip: wil je alle verborgen plekjes en hoogtepunten van Insadong ontdekken? Doen dan een wandeltour met gids door de wijk. Deze laat je in 3 uur tijd de leukste dingen zien en neemt je daarnaast mee naar de Jogyesa tempel en Kyungin Museum of Fine Art.
Ik noem hem hierboven al even: de Jogyesa tempel is één van de bekendste bezienswaardigheden in Seoul en het is misschien wel de mooiste tempel van de hele stad. De tempel is helemaal van hout en dat is heel indrukwekkend om te zien. Zeker in combinatie met de gekleurde en witte wensballonnen die er hangen is dit echt prachtig.
#11 Drink de lekkerste drankjes aan de Café Street Walk
Seosulla-gil, beter bekend als de Café Street Walk ligt vlakbij Insadong, dus deze twee tips zijn prima met elkaar te combineren. De Street Walk is dé plek voor een bijzondere koffie of thee met wat lekkers. Wij genoten bij Seosulla-gil Hanok Cafe (deze plek op Google Maps, het staat niet als café gemarkeerd) van een heerlijke kop koffie en thee met een aardbeiencake erbij. Deze ‘cake’ bestaat eigenlijk uit boterhammen met room en aardbeien ertussen. Verrassend lekker!
#12 Wandel door een Hanok village
Seoul heeft een aantal Hanok villages. Dit zijn historische stukjes stad die heel goed bewaard zijn gebleven en die nu een beschermde status hebben. De bekendste Hanok village is Bukchon en deze is dan ook het drukst. Bukchon is echt een klein dorpje waar daadwerkelijk nog mensen wonen. Hier is het toerisme dan ook aan banden gelegd om overlast voor de bewoners te verminderen.
Wij kozen voor een bezoek aan Namsangol, een kleinere Hanok village maar minstens net zo mooi. Er staan 5 traditionele huizen die ooit toebehoorden aan hooggeplaatste overheidsfunctionarissen in de Joseon dynastie. Deze huizen stonden eigenlijk verspreid over de stad, maar zijn hier zo nauwkeurig mogelijk opnieuw opgebouwd. Daarnaast zie je hier een paviljoen, traditionele tuin en een podium. Wij waren hier tijdens het gouden uurtje en dat was echt prachtig. Andere Hanok villages die de moeite waard zijn, zijn dus Bukchon en Seochon.
#13 Proef lokale specialiteiten op de Myeongdong Street night market
Elke dag tussen 17.00u en 23.00u vindt de Myeongdong Street night market plaats. Deze markt draait om lekker, lokaal eten, maar ook om Koreaanse beautyproducten en andere typisch Koreaanse spulletjes. Het is echt ontzettend leuk om hier een avond door te brengen en allerlei dingen te proeven die je nog nooit eerder op hebt. Wil je een wat kleinschaligere en meer authentieke night market bezoeken? Dan is Gwangjang een goed alternatief.
#14 Pak de kabelbaan de Namsan berg op
Eén van de meest kenmerkende plekken in Seoul is de N Seoul Tower bovenop de Namsan berg. Voor een mooi uitzicht over de stad moet je hier zijn. Je kunt ervoor kiezen om lopend naar boven te gaan, maar sneller is de kabelbaan die je voor de deur van de N Seoul Tower afzet. Wil je zowel de toren in als de kabelbaan gebruiken? Kies dan voor een combiticket. Dit is goedkoper dan wanneer je de tickets los koopt.
#15 Vergaap je aan de bijzondere architectuur van Dongdaemun Design Plaza & Park
Gek op unieke architectuur? Dan mag je Dongdaemun Design Plaza & Park niet missen. Dit gebouw is volledig van staal en oogt alsof het uit de toekomst komt. Binnen zitten diverse kunstgaleries en designwinkels en ook als je niet per se ergens naar op zoek bent, is het leuk om een kijkje te nemen. Zorg er in ieder geval voor dat je foto’s kunt maken, want dit is één van de meest fotogenieke plekken van Seoul.
#16 Shop voor souvenirs in COEX winkelcentrum
Het COEX winkelcentrum is het grootste ondergrondse winkelcentrum van heel Azië, dus je kunt je ongetwijfeld voorstellen hoe ontzettend veel winkels hier te vinden zijn. Daarnaast zitten er in het gebouw een casino, de fantastisch mooie Starfield Library, een kimchi museum, een boeddhistische tempel en nog veel meer. Trek voldoende tijd uit voor dit winkelcentrum want je kijkt er je ogen uit.
Tip: ga op zoek naar alle menselijke kunst die in veel winkels te spotten is. Bizar maar erg leuk om te zien.
#17 Kom tot rust in Seoul Forest Park
De laatste tip voor wat te doen in Seoul, is het brengen van een bezoekje aan Seoul Forest Park. Dit park ligt aan de oever van de Cheonggyecheon rivier en het staat met name bekend om zijn kersenbloesem in het voorjaar. Daarnaast heb je er een Ginkobos, is er een hertenkamp en kun je er naar de insect garden of de butterfly garden. Tijdens ons bezoek stonden er veel Pokémonfiguren in het park. Erg leuk om even doorheen te wandelen.
Waar te verblijven in Seoul
Seoul is een ontzettend grote stad met bijna 10 miljoen inwoners. Het is dus slim om bij het kiezen van een accommodatie goed te kijken of deze een beetje centraal ligt ten opzichte van de bezienswaardigheden die je wilt bezoeken. Ik raad je sowieso aan om voor een verblijf ten noorden van de rivier te kiezen, aangezien daar het meeste te doen is. Leuke wijken om te zitten zijn Myeongdong, Insadong en Bukchon Hanok Village. Zelf verbleven wij in Glad Yeouido in de zakenwijk ten zuiden van de rivier. De prijs-kwaliteitverhouding van dit hotel is top, maar je moet er wel rekening mee houden dat je overal verder van weg zit.
Onze andere tips voor accommodaties in Seoul
Hanok hotel
AWIK Hanok Stay
Fantastisch design hotel in historische stijl, gelegen op een centrale plek in Bukchon Hanok Village.
Eén van de gaafste ervaringen in Zuid-Korea, was onze nacht in de Golgulsa tempel. Deze tempel ligt middenin de bergen van Hamwolsan, diep verscholen tussen de bomen. Dit is één van de weinige tempel in Zuid-Korea waar ze Engels spreken. Tijdens een temple stay draai je 24 uur mee met de monniken die hier wonen. Een unieke ervaring!
Busan is een bruisende stad aan de zuidkust van Zuid-Korea. Ik raad je echt aan om Busan in je rondreis op te nemen, want er is veel tofs te zien en te doen. Van fantastische zandstranden tot de leukste markten en van een super leuk treinritje langs de kust tot de mooiste tempels, Busan heeft het allemaal.
Het kan zijn dat dit artikel affiliate links bevat. Dit betekent dat wij een kleine commissie ontvangen wanneer je via deze linkjes iets boekt. Dit kost jou uiteraard niets extra. Heb je iets aan onze tips gehad? Dan zouden we het super vinden als je je reis (of je huurauto, accommodatie, vliegticket, excursie of reisproduct) via de linkjes in dit artikel wil boeken of via de ondersteun Reisgenie pagina. Heel erg bedankt en we wensen je een geweldige reis! Liefs, Kimber & Saskia